Surnuaed

Helllight – No God Above, No Devil Below (2013, Solitude productions)

by on sept.13, 2013, under Arvustused

Hellight - No God Above No Devil BelowKui sain aastaid tagasi kuulda Brasiilia täiesti tundmatu bändi tundmatut albumit “In Memory Of The Old Spirits”, ei olnud mul eelnevalt muid mõtteid, kui et Brasiilia ja funeral doom? Selline kooslus? On’s võimalik?

Nüüdseks on too igihaljas album mu lemmikuna tihedaima külastajana klappides kõlanud. Miks? Vahest õrna kõrgema vokaali pärast, mis kaeblikke meloodiaid lauldes lummab, vahest mitte eriti ekstreemsustesse laskuva rusuvuse ja melanhooliaga. Võibolla ka selle pärast, et tegemist on brazzidega? Mulle pole küll kunagi brasiilia jalgpall meeldinud aga raskema muusika koha pealt tegemist siiski eksootikaga.
Siiski, kui kuulata lugusi nagu “Afterlife”, “Life In Darkness”, “In Memory of The Old Spirits” või “Alone…” või ükskõik millist teist lugu… On midagi erilist.

Vahepeal suutis bänd üllatada cover-albumiga, võibolla kohutavate, võibolla kohatute, võibolla heade versioonidega näiteks Queenist (“Show Must Go On”), Black Sabbathist (“Heaven And Hell”) jne. Kogumiku põhilooks olev “The Light That Brought Darkness” oli aga jällegi ülim…

Nüüd on ilmunud minu jaoks väga väga kaua oodatud uus album. Lõpuks.

“No God Above, No Devil Below”

Ikka imestan, kuidas üks kurja olemusega suur kiilakas on võimeline rögisema, müstiliselt sosistama, laulma maheda vokaaliga ja tagatipuks Bruce Dickinsoni moodi lõõritama? Jah, on!
Rusuvad helid, endiselt judinaid tekitavad depressiivsed meloodiad ning masendavalt võimas funeral doom kostub kõrvadesse ja ajju sellest albumist algusest lõpuni. Ühtegi nõrka kohta pea 80 minutit kestvas oopuses ei ole. Ühtki lugu eraldi välja tuua pole mõtet, sest tegemist on äärmiselt ühtlase üllitisega. Võibolla tõstaks esile vaid “Path Of Sorrow” ülimalt jõhkrat kitarrikäiku – nagu ameleks hakklihamasinas. Ja kahtlemata varem singlina välja antud nimilugu.
Rohkelt süntesaatorihelisi ning uskumatult hea puhas vokaal annavad võimaluse seda albumit nautida ka neil, kes igapäevaselt funeral doomi kuulata ei suudaks. Ilus, melanhoolne, kurblik, samas aga kuratlikult sünge ja võimas.

10/10

59233_607542555933315_726710764_n

:,

Otsid midagi?

Kasuta allolevat vormi sisu otsimiseks:

Ikka ei leia midagi? Võta meiega ühendust!

Viidad

Mõned veebilehed mida me julgeme soovitada...