Surnuaed

Estoner – The Stump Will Rise

by on okt.22, 2012, under Arvustused

Estoner - The Stump Will Rise kaanepiltNime poolest eesti stoneri tõeline tempelbänd on aastake-kaks juba vaikselt oma seenekesi nosinud ja tegutsenud. Alul pidasin seda täielikuks naljabändiks, aga olles nüüd üllitanud oma debüütalbumi tuleks seda kooslust siiski tõsiste kavatsustega elujõuliseks kännuks pidada. “Känd tõuseb” on nimelt selle esikketta nimeks. No kuulame siis, kuigi jah, kõik teavad, mida ma kohalikust kiviskeenest arvan.

Alustame albumi kujundusest. Vana mükometalistina silman esimese asjana mingeid seeni, vist sõnnikuseenikud või noh, tavalisema nimega – sitaseened. Okei. Ja karuputked. Ja mingi suits. Kas see kooslus viib lubatud kosmoselennule ja jätabki sinna? Võimalik. Kõõrdsilmsusele vist küll, nii nagu veel kujundusest välja loen.

Esimesena kuuldav Greenseeker ja lõpulugu Mindweasels kaevavad mu mälust vana hea Solitude Aeturnuse. Refrään oleks nagu maha kopeeritud loost Destiny Fall To Ruins, kuid läbi meeletu kaja. Tegelikult oleks võinud kogu muusika läbi sama kajamasina lasta, oleks võibolla suitsusem staff. Praegu on nii, et peale paari minutit muutuvad lood marutüütavaks ja ainult ootad, millal ometi lõppeb see jämm.

On küll natuke virgutavamaid ja “ohoo” efekti tekitavaid hetki (Meet The Abyss, Level 5 Wizard), kus flirditakse lausa black metaliga aga seda kuidagi vägisi ja üldisele laialivalguvusele päästjaks need hetked ei osutu. Kahju, et sellist piiride ületust rohkem teha ei juletud. Oleks võinud näiteks (funeral) doomi rohkem sisse lükata (Antonile peaks see teema ju käpas olema) või flirtida tõesti black ja death metaliga. Absull mida, aga liiga kinni ollakse oma “stoneris” samas kui see stiil on ju selline “laialivalguv” ei peaks kartma niiväga piiride hajutamist. Level 5 Wizard’i esimesed poolteist minutit kosmilise uilge (hukkunud alpinist?) võib just eelnevat silmas pidades kogu albumi parimaks osaks pidada. Kahjuks vajus aga ka see suvaliseks niinimetatud psühhedeelseks uimerdamiseks kätte ja no see on jubedalt tüütu. Ning.. kui LSD ja vampiiri kombo nii tuim ja igav on, nagu seda E-Stoner presenteerib, siis ma ei saa üldse aru, miks reaalsusest kuhugi minema peaks? Bürokraatia on thriller selle kõige kõrval.

Aga bändile aitäh tuletamast mulle meelde, kui palju häid bände on maailmas olemas. Asungi nüüd oma kõrvatraumast taastuma.

4/10

:, ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Otsid midagi?

Kasuta allolevat vormi sisu otsimiseks:

Ikka ei leia midagi? Võta meiega ühendust!

Viidad

Mõned veebilehed mida me julgeme soovitada...