Surnuaed

Põhjast – Thou Strong, Stern Death

by on aug.19, 2012, under Arvustused

Suure uudisena paiskus kohalikku metallitaevasse teade internatsionaalse uue bändi Põhjast leping Spinefarm plaadifirmaga ja albumi Thou Strong, Stern Death ilmutus. Hoolimata debüüdi Der Sturm õlgu kehitama ajavast igavusest tekkis ka minul huvi antud üllitise vastu, sest ära mainitud suured eeskujud ja mõjutajad – Bathory, Immortal ja Primordial on muljet avaldavad suurnimed. Lisaks peab ütlema, et plaadi kujundus on kohutavalt ilus, mis sest, et Ulver, Limbonic Art ja mitmed teised on taolised teemad juba varem palju kordi läbi närinud. Töötab siiani.

Plaati mitu korda läbi kuulanuna pean aga tunnistama, et kujundus jäigi minu jaoks albumi parimaks elemendiks. Küll proovisin leida seoseid eelpool mainitud kollektiivide loominguga, mõjutajate mõju muusikas või ükskõik mida, mis võiks natukenegi lugudes kosta. Ei leidnud. Tegemist on arusaamatu idee ja mitte midagi pakkuva muusikaga. Raske on seda black metaliks nimetada, vokaalne tühjus viitaks justkui mõnele thrash-kollektiivile, tundetu kiretu roigamine, loost loosse. Muusika samamoodi – kiretu absoluutselt mitte mingeid tundeid väljendav ühtlase tempoga kütmine. Ei taba ära, millal lugu lõppeb, millal teine või kolmas algab. Süvenemata ei saaks arugi, kui album läbi. Ei ainsatki meeldejäävat momenti. Ometi ma püüdsin neid leida. Kasvõi ühte. Ei. Viimase loona The Three Brothers hakkas natuke oma akustilise kitarri ja kajalise vokaaliga lubama aga lubamiseks see siiski jäigi.

Raske öelda, võibolla on tõesti minus viga – seni on ju väga seda bändi kiidetud. Aga suure tõenäosusega ikka selle pärast, et head kamraadid on koos, sõbrad ju teevad, Keijo ju keeras soundi, Atso mängis ju trumme, Kalvet ju tõlkis. Kõik on vägev, peab ju hea olema. Nii nagu peab. Ma olen enda meelest päris palju metalit kuulanud, head metalit, ka eelpoolnimetatud mõjutajaid. Ei saa aru. Kõigil neil on oma käekiri, oma imago, omamoodi spetsiifilised, erilised vokaalid, soundid ja see “miski”. Põhjast ei oma mitte mingisugust “miskit”. Tavaline mittemidagiütlev (black?)metal. Aga kujundus on ilus ning vinüülisõpradel kollektsioonis uus kaunistus olemas. Kilest pole vaja välja võttagi.

3/10

:, ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Otsid midagi?

Kasuta allolevat vormi sisu otsimiseks:

Ikka ei leia midagi? Võta meiega ühendust!

Viidad

Mõned veebilehed mida me julgeme soovitada...