Surnuaed

Suvepäevad

by on mai.04, 2011, under Uudised

Surnuaed.ee on traditsiooniliselt korraldanud iga-aastaselt üritust, kus minnakse päevaks-paariks metsa ja tarvitatakse märkimisväärses koguses alkoholi. See üritus on tuntud kui Surnuaia Suvepäevad ja ka see aasta on mõttes üks selline maha pidada. Kus ja kunas, vajab täpselt veel arutlust, mille algatamiseks avaldame sellekohase mr_mary avalduse… [Cly/Suva, Surnuaia peatoimetaja]

AVALDUS

„Surnuaia suvepäevade“ konsortsiumi kokkukutsumiseks, et hääletada atesteerimise poolt või vastu.

Ühisel jõul on teelolek tugevam, jagatud armastus võitmatu.

Edasine tegevus (edaspidi: suvepäevad) on ajas ja ruumis veel oma kohta otsiv, ent langetada tuleb põhimõtteline otsus suvepäevade toimumise kohta.

Veereme maailma lõpu äärele lähemale, tulevik ootab meid.

Avan siinkohal arutelu ettepanekuga koguneda 2011. aasta juulikuu teisel poolel, sihtkoha rollis astub üles Kihnu saar. Staarkuupäevad ja -kohad selguvad finaalis täpselt aja jooksul ja, et mitte piirata väljendusvõimalusi, erinevates suhtluskeskkondades.

. . .

Meeleolu loomiseks toon aga seniavaldamata materjali põhjal laiema avalikkuseni lõike käesoleva surnuaed.ee keskkonna eelkäija, surnuaed.ee biograafiast. Ehk et, kui lubate kasutada sõna „ajalugu“, siis ajalooradadel on alati, vähemalt kirjutajal, põnev rännata.

Surnuaed.ee loodi 2000. aastal, registreeriti märtsis 2001.

Namedropping“

Idee autor, arendaja ja omanik: Suva. Põhitegijad algusaegadel: Jants (vastutas sisu eest, kirjutas arvustusi, viis läbi intervjuusid), Hüljes ja Lendya.

Kokkuvõtteks…

Negatiivne suhtumine noorukesse veebiajakirja kadus õige pea, veel enam – see oli teatud hetkel suurim metal‘ile pühendet sait Eestis ja tuntud ka väljaspool Eestimaad. Ent ometi, ajanappuse ja üllatavalt ka tahtejõu puudumise tõttu algas kerge hääbumine. Samal ajal tekkinud hot.ee/metallian, metalstorm.ee ja rada7.ee hakkasid omandama üha tähtsamat positsiooni. Esialgu täiendamise eesmärgil ajutiselt suletud surnuaed.ee kadus lõplikult.

Gootikirjutuse grande finale

2003. aastast jäi alles logo ning metalzine‘ist sai täiskohaga foorum, mille teemadest moodustas muusika vaid ühe osa. Populaarseimaks kujunes teema „Your creations / Sinu looming”. Et tegemist oli loomeinimestega, annab tunnistust tõsiasi, et 2005. aastal esitleti Hobusepea galeriis pidulikult luulekogumikku „Vaikuse pihtimused“, kuhu tiheda sõela läbinud haualuuletajate (sahtliluuletajate) läbilõige koondatud on.

Ühised väljasõidud

Surnuaed.ee foorumi kaudu leidis üksteist võrdlemisi püsivalt (ja mitte ka liiga püsivalt) natuke hägus (nägus) arv isiksusi, kes aeg-ajalt kohtus üritustel, kes nüüd aga korraldavad korra aastas „enda“ üritust. Pikaajaliseks traditsiooniks on saanud ja jäänud äärmiselt tobedakõlaline kokkusaamine üldnimetuse „Surnuaia suvepäevad“ all. Aastast 2005 on käidud igal suvel erinevais Eestimaa paigus (enamasti) loodust ja kultuuriväärtusi avastamas. Keda kultuur ei koti, see joob õlut – Jäneda. Ja isegi üks naljakas lipp lehvib teinekord, kuna leiti, et see lahendab identiteediküsimused.


2 Comments for this entry

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Otsid midagi?

Kasuta allolevat vormi sisu otsimiseks:

Ikka ei leia midagi? Võta meiega ühendust!

Viidad

Mõned veebilehed mida me julgeme soovitada...